Často kladené otázky | IKONIKA
Logo

Plánovač

Produkty z plánovača si môžete objednať alebo si vyžiadať podrobnejšie informácie. Vyplňte kontaktné údaje a odošlite nám svoj plánovač. Ozveme sa vám.

Často sa pýtate

Doprava, dodanie a montáž

Dopravu k výrobkom IKONIKA zabezpečujeme vlastnou prepravou. Doprava je ZDARMA a zahŕňa vynášku po druhé poschodie + montáž. Samozrejmá je aj možnosť osobného odberu v Rybkách.

Doprava pre výrobky na mieru sa stanovuje individuálne, rovnako aj nadštandardná vynáška a montáž pre budovy bez výťahu, nadrozmerné výrobky, vynáška nad druhé poschodie.

Dodacie termíny

Výroba nábytku z masívneho dreva je časovo veľmi náročná, vyžadujúca precíznu prácu a množstvo technologických prestávok. Bežná dodacia doba je 6-8 týždňov od potvrdenia prijatia zálohovej platby.

Dodacia doba pre výrobky na mieru je stanovená individuálne podľa náročnosti výroby.

Zároveň si vyhradzujme právo na zmenu dodacieho termínu v prípade nepredvídateľných okolností.

Materiály

Výrobky IKONIKA sú vyrobené z prírodného materiálu – dubové alebo orechové drevo. Každý kus dreva má svoj jedinečný charakter a kresbu, preto nemožno vyrobiť dva úplne rovnaké výrobky alebo zaistiť, aby niektoré drevené časti nad 200 cm mali zhodný vzhľad.

Prírodný charakter dokladá farebná premenlivosť, rastové chyby dreva, zmeny textúry dreva alebo drobné trhlinky, praskliny. Tiež hrče alebo drieňové lúče patria k prirodzeným vlastnostiam dreva. Na našich výrobkoch sa môžete stretnúť so zdravými hrčami, väčšími či menšími, ktoré dokladujú prírodný pôvod materiálu.

Ako prírodný a živý materiál drevo neustále dýcha a reaguje na okolité prostredie. Vďaka tomu môže dôjsť počas životnosti dreveného výrobku k drobným vlasovým trhlinám, prasklinám, miernemu vystúpeniu štruktúry dreva na povrch, mierneho prepadnutia tmelových vysprávok, alebo tvarovým deformáciám, rozmerovým posunom.

V žiadnom prípade sa nejedná o chyby, práve naopak. S každým výrobkom totiž získavate nezameniteľný originálny kus nábytku vytvorený ľuďmi a prírodou. Je to dôkaz prírodného charakteru dreva a jeho prirodzených vlastností.

Používané materiály

Dubové drevo
Americký orech
Masívna priebežná škárovka
Vrstvené masívne drevo (Biodoska)
Rozmerovo stabilná laťovka, dyhovaná prírodnou dubovou dyhou
Rozmerovo stabilná preglejka, dyhovaná prírodnou dubovou dyhou

Korpusy pre dubové skrinky a komody sú vyrobené z priebežnej masívnej škárovky .

Zadné steny a dná zásuviek sú z pevnej dubovej preglejky

Vnútorné vstavané časti sú vyrobené z priebežnej masívnej škárovky

Polohovateľné poličky sú vyrobené z rozmerovo stabilnej laťovky, dyhovanej prírodnou dubovou dyhou

Dvierka skriniek a komod sú vyrobené z priebežnej masívnej škárovky alebo z vrstveného masívneho dreva (biodoska)

Možnosti platby

Zálohovou platbou vo výške 50% z ceny objednávky po objednaní.

Doplatok je možné uhradiť prevodom na účet pred dodaním alebo úhradou kartou resp. v hotovosti pri doručení.

Ako kúpiť výrobky IKONIKA?

Výrobky IKONIKA môžete zakúpiť prostredníctvom priamej objednávky na info@ikonika.sk alebo vybratím na webovej stránke www.ikonika.sk.

Návštevou showroomu IKONIKA v Rybkách alebo telefonicky na +421 949 000 515.

Výroba na mieru

Výrobky IKONIKA vám vieme upraviť presne na mieru, podľa vašich potrieb. Cena sa stanovuje individuálne.

Výroba nábytku podľa dodanej výkresovej dokumentácie a aplikácia dizajnu IKONIKA do návrhu. Kompletné zariadenie domácnosti, kancelárie, reštaurácie, hotela.

Farebné možnosti

Dubový nábytok IKONIKA sa vyrába v niekoľkých farebných prevedeniach.

Prírodné prevedenie
Biely odtieň – prírodný olej obsahujúci pigment bielej
Hlboká čierna

Povrchová úprava každého výrobku prebieha ručným nanášaním oleja a jeho následným vytieraním.

Starostlivosť o olejovaný nábytok

Povrchové dokončenie olejovaním vyžaduje pravidelnú starostlivosť a preventívne šetrné zaobchádzanie. Olejovaný nábytok odporúčame pravidelne kontrolovať a v závislosti od intenzity používania ošetriť povrch novým nánosom oleja.

Prach z drevených častí výrobku odstráňte mäkkou, čistou a suchou prachovkou z materiálu, ktorý nepúšťa vlákna (bavlna, ľan). Rozliate tekutiny ihneď z povrchu odsajte pomocou textilnej alebo papierovej utierky tak, aby ste tekutinu po povrchu zbytočne nerozmazávali. Potom povrch zotrite dobre vyžmýkanou handričkou v smere vlákien dreva a ihneď vytrite dosucha. Väčšie znečistenia takisto nenechávajte na povrchu zaschnúť, ale ihneď ich odstráňte a povrch zotrite rovnakým postupom.

Na efektívnejšie odstránenie škvŕn, fľakov a znečistenia od používania napr. stolov slúži originálny Cleaner, ktorý odstráni nečistotu a zároveň nepoškodzuje olejovú vrstvu. ( tento výrobok si môžete u nás zakúpiť ) Negatívny vplyv na povrch má pôsobenie tekutín, ktoré môžu presiaknuť a spôsobiť fľaky alebo kolieska po pohároch a pod. Rozliate tekutiny odporúčame ihneď vytrieť dosucha. K poškodeniu alebo farebnej zmene olejovaného povrchu môže dôjsť aj položením mokrých pohárov, horúceho riadu, horúcich pohárov s čajom alebo kávou na stolový plát. Tomuto nežiaducemu javu sa dá zabrániť šetrným zaobchádzaním a používaním podložiek pod riad.

Čo ak nábytok poškriabeme?

Pri bežnom poškodení treba postupovať podľa návodu pre používanie údržbovej sady.

Hlbšie a väčšie škrabance odporúčame nechať ošetriť odborne. Službu odstraňovania menších poškodení vám radi poskytneme priamo u vás doma, nábytok nie je potrebné prenášať ani demontovať. Služba je spoplatnená hodinovou sadzbou a môžete si ju objednať mailom na ikonika@ikonika.sk alebo telefónnom čísle +421 949 000 515.

Starostlivosť
o drevoDrevo je prírodný materiál. To pre vás isto nie je šokujúca informácia. Znamená to však, že svoje vlastnosti mení v závislosti od vlhkosti vzduchu, ale aj teploty.

Ideálna vlhkosť

Ak je vlhkosť vzduchu príliš vysoká, drevo sa začne rozpínať. Pri príliš suchom ovzduší dochádza k opačnému javu, drevo schne a scvrkáva sa.

Najideálnejšia vlhkosť v interiéri je preto v rozmedzí 50 až 60 %, pričom teplota v miestnosti by sa mala pohybovať okolo 20 stupňov Celzia.

Vetrajte šetrne, ale pravidelne. Vyvarujte sa teplotným šokom a prievanu a ani ho nestavajte do cesty priamemu slnečnému žiareniu.

Kategórie produktov

Jedálenské stoly
10 produktov

Konferenčné stolíky
8 produktov

Televízne skrinky
7 produktov

Lavice
4 produkty

Kúpeľňové skrinky
32 produktov

Police a konzoly
6 produktov

Gastro
5 produktov

Výpredaj
0 produktov

Nábytok na mieru
Dohodou

Prihlásenie


Resetovanie hesla


Registrácia

Ste architekt, interiérový dizajnér alebo predajca nábytku? Zaregistrujte sa ako partner IKONIKA a získajte prístup k benefitom a extra službám.